ציוד ומזון לבעלי חיים

כתובת שלנו:

הרצל 87, רחובות

משלוחים חינם

בקניה מעל 100 ₪

Menu

ציוד ומזון לבעלי חיים

כתובת שלנו:

הרצל 87, רחובות

משלוחים חינם

בקניה מעל 100 ₪

Menu

הדברת פרעושים וקרציות

פרעושים וקרציות מה זה בכלל ??

פרעושים וקרציות הם טפילים נפוצים בקרב כלבים וחתולים. הם ניזונים מדמם של יונקים ונפוצים יותר באקלים חם. הם מזיקים משום שהם מציקים, מגרדים, עלולים להעביר מחלות וכלל לא אסתטיים. מיהם הטפילים האלה?

הפרעוש הוא חרק. הוא מתחיל את חייו כזחל שאיננו טפיל. בהיותו פרעוש הוא מגלה כושר ניתור נאה ומהירות גדולה של תנועה ותעופה. יש סוגים של פרעושים שנטפלים בעיקר לאנשים, יש סוגים שנטפלים בעיקר לכלבים, ויש פרעושים שנטפלים בעיקר לחתולים. כולם גורמים לתופעות אלרגיות, פריחה וגרד, ולעתים גם לזיהום – אם הם נושאים מחלה מיונק אחר שעקצו קודם.

הקרצייה איננה חרק. היא טפיל ממשפחה אחרת, והיא קרובה של העכביש מבחינת המיון הזואולוגי. לקרצייה שיניים שעוזרות לה להיאחז בעור. גם אם קטלתם אותה באמצעות חומר הדברה, היא איננה נופלת בעצמה, אלא יש למשוך אותה החוצה מן העור.

פרעושים וקרציות אינם רצויים בבית, לא לחיות, לא לאדם ובוודאי לא לילדים. למרבה המזל, יש חומרי הדברה לכלבים וחתולים שקוטלים את הטפילים האלה. וחומרי ההדברה האלה הם בטוחים לשימוש, ואינם מזיקים לא לחיות ולא לשאר בני הבית.

באילו חומרים מדבירים אותם?

חומרי ההדברה צריכים להיות בעלי תקן, מותאמים לסוג החיה ולמשקלה, עליהם להיות  יעילים ובטוחים לשימוש בבית שיש בו ילדים. המידע על השימוש בהם צריך להיות כתוב ברור על האריזה.

חומרי הדברה – אריזות

כמה מחומרי ההדברה ארוזים בבקבוקי ספריי. יש חומרי הדברה בתוך קולר נגד קרציות ופרעושים, ויש חומרי הדברה בשפופרות קטנות (אמפולות נגד פרעושים). התרסיסים מאוד יעילים אך מעט פחות נוחים לשימוש. הקולר יכול להיות יעיל, כל עוד הוא לא אינו מפריע לחיה שלך. אמפולות נגד פרעושים וקרציות הן הנוחות ביותר לשימוש, והמינון שלהן מדויק יותר.

 סוגים של אמפולות לכלבים וחתולים

ישנן אמפולות המיועדות לקטילת פרעושים וישנן אמפולות הפועלות גם נגד פרעושים וגם נגד קרציות. באמפולות המשולבות יש לפחות שני חומרים פעילים, והם פועלים גם נגד יתושים וכמה סוגים של כינים, עלוקות ותולעים.

 מינון והתאמה של חומרי הדברה לכלבים וחתולים

חשוב לקנות אמפולות ייעודיות לחיה שלך. וחובה לדעת את משקלה של החיה שלך. לא שמים על חתול אמפולה המיועדת לכלב וכן ההפך. על ערכת האמפולות כתוב משקל החיה. למשל 10-20 ק"ג. אמפולה כזאת מתאימה רק לכלב שמשקלו 10-20 ק"ג. לא פחות ולא יותר. אין לחלק אמפולה אחת בין שתי חיות שמא המינון לא יהיה נכון. אין מגבלת גיל, אבל אין לשים חומרי הדברה על גורים בני פחות מחודשיים. בכל מקרה, חשוב לקרוא את האזהרות על גבי האריזה.

 השימוש באמפולה

פותחים את אחת השפופרות ועדיין לא לוחצים עליה. מרימים את פרוותה של החיה וחושפים היטב את העור שלה, כדי להחדיר היטב את החומר. מקרבים את פתח האמפולה לעור החשוף ולוחצים על השפופרת. יש למרוח את את החומר רק לאורך העורף והגב. לרוקן את תכולתה של האמפולה קרוב עד כמה שאפשר לעור שמתחת לפרווה. חומר ההדברה נספג בעור, ונכנס למחזור הדם של הכלב/ה או החתול/ה. ב-48 השעות הקרובות אין לשטוף את החיה, אין להניח לילדים לנשק את החיה, ואין להניח לחיה אחרת בבית ללקק את החיה המרוחה בחומר הדברה.

 יצרנים של חומרי הדברה

חומרי ההדברה מיוצרים בחברות תרופות. יש כמה חברות ותיקות בארה"ב ובאירופה, והן מתחייבות לייצור חומרי הדברה יעילים ובטוחים לשימוש, שלא מסַכּנים לא את האדם ולא את החיה. אחת היצרניות הוותיקות בעולם היא סרג’נט מנברסקה ארה"ב. שם מפתחים חומרי הדברה באקלים חם הדומה לזה שבישראל, ולכן ייתכן שהם מתאימים יותר לשימוש אצלנו. פרוניל, מוצר חדש שלהם, נמצא כיעיל מאוד, משום שהטפילים באזורנו עדיין לא פיתחו סבילות נגדו. הוא קוטל פרעושים וביצי פרעושים בתוך שעה, וקוטל קרציות בתוך כארבע שעות. החומר פועל במשך ארבעה שבועות.

 

לכל שאלה והבהרה צוות לחיות באהבה רחובות ייתן מענה מקצועי לשאלות והכוונה מלאה לטיפול והדברה בקרציות ופרעושים בכלב או בסביבתו
08-6744114

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *